5. kongres hrvatskih povjesničara umjetnosti!

Nakon dvogodišnje odgode, Institut za povijest umjetnosti u suradnji s Galerijom Klovićevi dvori u studenome 2022. organizira 5. kongres hrvatskih povjesničara umjetnosti.

Ove će se godine kongres održati u Galeriji Klovićevi dvori u Zagrebu od 10. do 12. studenoga. Središnja će tema biti povezana s obnovama nakon potresa, ne samo recentnih nego i onih koji su kroz povijest mijenjali lica mnogih gradova i naselja. Osim toga, bit će dobrodošla pojedinačna izlaganja, panel-diskusije i paneli s izlaganjima te posteri (za studente i apsolvente diplomskih studija povijesti umjetnosti) s tematikom širokoga disciplinarnog spektra iz svih povijesnoumjetničkih razdoblja i svih područja umjetničkog stvaralaštva. Planirana je i objava radova s kongresa u recenziranom zborniku, a za sudjelovanje na skupu ne plaća se kotizacija.

Službeni je jezik skupa hrvatski. Prijave se primaju do 5. rujna 2022., a za više informacija posjetite web stranicu Instituta za povijest umjetnosti: