Izložba pobjednika 3. Biennala hrvatske mlade fotografije

Biennale hrvatske mlade fotografije, u organizaciji studenata Odjela za povijest umjetnosti Sveučilišta u Zadru i Galerije umjetnina Narodnog muzeja Zadar, poziva Vas na svečano otvorenje Izložbe pobjednika.

Nakon prošlogodišnje izložbe finalista natječaja održane u Zadru, Splitu i Zagrebu, gdje se predstavilo 25 mladih autora, zaključujemo ciklus III. Biennala hrvatske mlade fotografije za razdoblje 2016./2017. godine posebnom Izložbom pobjednika.

Od 7. do 21. prosinca 2017., u prostorijama Muzeja Grada Zadra, publici će se još jednom predstaviti pobjednici prošlogodišnje izložbe finalista, novim originalnim radovima. Nakon hvaljenog ciklusa fotografija Jadrija, prvoplasirani Ino Zeljak predstavit će se novim ciklusom Perspectivegeometry, a drugoplasirana Magdalena Ptiček donosi nam intimni dnevnik svakodnevnog života Iskreno. Pobjednicima će se pridružiti i gostujući fotograf Dino Hajdarević, također finalist natječaja sa svojim dokumentarističkim ciklusom Dublinske ulice: bilo nepoznatog.

Čast nam je pozvati Vas na otvorenje Izložbe pobjednika III. Biennala hrvatske mlade fotografije koje će se održati 7. prosinca 2017. s početkom u 19:00 sati u prostorima Muzeja grada Zadra. Svojim dolaskom podržavate neprofitni projekt zadarskih studenata povijesti umjetnosti i potičete rad mladih fotografa i njihovo etabliranje na domaćoj sceni.