Nagrađen projekt GLOHUM – Globalni humanizmi: novi pogledi na srednji vijek (300. - 1600.)!

Na završnoj konferenciji Programa suradnje s hrvatskim znanstvenicima u dijaspori “Znanstvena suradnja”, financiranom od strane HRZZ-a i ESF-a održanoj 10. listopada 2023. godine proglašeni su najbolje ocijenjeni projekti na razini cijelog razdoblja provedbe Programa.

Kao jedan od pet najbolje ocijenjenih projekata tijekom cijelog razdoblja provedbe Programa suradnje s hrvatskim znanstvenicima u dijaspori "Znanstvena suradnja", nagrađen je projekt GLOHUM – Globalni humanizmi: novi pogledi na srednji vijek (300. – 1600.), voditelja prof. dr. sc. Miljenka Jurkovića (Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu) i prof. dr. sc. Zrinke Stahuljak (University of California Los Angeles).

Projekt je okupio stručnjake sa Sveučilišta u Zagrebu, Rijeci i Zadru, kao i inozemne stručnjake sa Sveučilišta Paris X, Clermont-Ferrand, Barcelona i Federico II u Napulju.

Partneri na projektu ispred Sveučilišta u Zadru su izv. prof. dr. sc. Ivan Josipović i prof. emer. dr. sc. Nikola Jakšić s Odjela za povijest umjetnosti.

Čestitke na izvrsnosti!