Obavijest o gostujućem predavanju

Dr. sc. Barbara Vujanović, viša kustosica u Atelijeru Meštrović u Zagrebu, održat će dva gostujuća predavanja na Odjelu za povijest umjetnosti Sveučilišta u Zadru u okviru kolegija Hrvatska umjetnost 19., 20., 21. stoljeća nositeljice izv. prof. dr. sc. Antonije Mlikota.

Teme predavanja su: Kodifikacija mržnje i sukoba u likovnim umjetnostima od antike do 20. stoljećaRekontekstualizacija Vidovdanskoga hrama i herojskih ciklusa Ivana Meštrovića: primjer utopijske skulpture.

Predavanja su obvezna za studente koji slušaju kolegije Hrvatska umjetnost 19., 20., 21. stoljeća te Vježbe interpretacije. Predavanja će se održati u petak 3. lipnja u 15 sati u dvorani 113 na Odjelu za povijest umjetnosti Sveučilišta u Zadru.