Odrađena prva faza nastavnog projekta Valorizacija i revitalizacija turističkih objekata i odmarališta – modernizacija i tekuća modernost u sklopu kolegija Konzervatorska praksa I.

U periodu od 14. do 21. studenog studentice povijesti umjetnosti boravile su u Makarskoj u sklopu kolegija Konzervatorska praksa I. čija je ovogodišnja izvedba osmišljena kroz nastavni projekt Valorizacija i revitalizacija turističkih objekata i odmarališta – modernizacija i tekuća modernost. Projekt obuhvaća nekoliko faza čiji će se finalni produkt ogledati u privremenom izložbenom postavu u Gradskom muzeju Makarska.

U prvoj fazi izvedbe projekta, studentice su prikupljale građu pohranjenu u Gradskom muzeju Makarska, obrađivale prikupljen materijal i sistematizirale ga u digitalnu bazu podataka. U nedjelju, 19. studenog, organiziran je obilazak istaknutih modernističkih arhitektonskih ostvarenja na području Makarskog primorja. Na povratku prema Zadru, 21. studenog posjećen je Posjetiteljski centar „Kanal sv. Ante“ u Šibeniku s ciljem stvaranja analognog materijala u postupku zaštite i prezentacije prirodne i kulturne baštine.