Otvorenje izložbe 3. biennalea hrvatske mlade fotografije

Biennale hrvatske mlade fotografije, u organizaciji studenata Odjela za povijest umjetnosti Sveučilišta u Zadru i Galerije umjetnina Narodnog muzeja Zadar, poziva Vas na svečano otvorenje izložbe koje će se održati u četvrtak, 10. studenog u 19h u prostorijama Galerije umjetnina.

Nakon pola godine intenzivnog rada i provedbe tromjesečnog natječaja pristigle su 103 prijave sa ukupno 440 fotografija. Dva stručna žirija u sastavu Karla Lebhaft, Nevena Štokić  i Bojan Mrđenović u prvom krugu te Ljubica Srhoj-Čerina, Vinko Srhoj, Suzana Valenta, Željko Karavida i Jelena Šimundić Bendić u drugom krugu odabrali su 77 fotografija 25 mladih autora, koje će se moći pogledati na izložbi od 10. do 24. studenog 2016. u Galeriji umjetnina u Zadru.

Petom izložbom u nizu stvara se nova tradicija izlaganja fotografije u Zadru, gradu bogate fotografske tradicije, koja afirmira i promovira mlade stvaraoce u okvirima fotografskog medija, a Biennale postaje tradicionalna manifestacija prezentiranja suvremenih kretanja među mladim profesionalnim i amaterskim fotografima.

Izložba će se u razdoblju od 18. veljače do 12. ožujka 2017. preseliti u Fotoklub Split, gdje će ovogodišnji pobjednici i finalisti također izložiti svoje radove.

Na slijedećoj poveznici možete preuzeti katalog izložbe - katalog.