Posjeti muzejima u Zadru i Šibeniku u okviru kolegija "Muzejsko-galerijska praksa I"

U četvrtak, 23. studenoga 2023. godine, studenti prve godine diplomskih studija povijesti umjetnosti Sveučilišta u Zadru s predmetnim nastavnikom Ivanom Josipovićem posjetili su Arheološki muzej u Zadru, gdje im je viši kustos i studentski mentor dr. sc. Jakov Vučić iz muzeološke perspektive predstavio samu instituciju, njezin stalni postav, ali i ostale važne muzejske komponente.

U petak, 24. studenoga 2023. godine, ista je grupa studenata s profesorima Ivanom Josipovićem i Nikolom Zmijarevićem posjetila i Šibenik. Najprije je posjećen Interpretacijski centar katedrale sv. Jakova "Civitas sacra" kroz čiji ih je stalni postav provela djelatnica Ana Vlahov, dok se na kraju posjeta s cijelom grupom sastao i šibenski biskup mons. Tomislav Rogić. Potom je posjećen Muzej grada Šibenika gdje je tu instituciju predstavila viša kustosica i studentska mentorica dr. sc. Anita Travčić.

Svim navedenim institucijama i domaćinima zahvaljujemo na suradnji i gostoprimstvu!!! :)