Poziv na predstavljanje knjige - Kulturni krajolik Biokova. Reciklaže u kršu.

Park prirode Biokovo, Sveučilište u Zadru, Odjel za arheologiju i Odjel za povijest umjetnosti najavljuje predstavljanje knjige Kulturni krajolik Biokova. Reciklaže u kršu. autora doc. dr. sc. Silvije Bekavac i izv. prof. dr. sc. Željka Miletića koja će se održati 30. travnja 2024. u 18:00 sati u Prezentacijskom centru “Adrion - srce planine” u Makarskoj. Godine rada, truda, postignutih rezultata, uspješnih suradnji, smijeha, prijateljstva i melodija pod zvjezdanim konstelacija na obroncima Biokova bilo je teško sažeti između dvije korice knjige. Donosimo vam znanstvenu monografiju kao sumu naših arheoloških istraživanja na Biokovu koja su se provodila u sklopu dva istraživačko-znanstvena projekta od 2018. godine, a koja traju još i danas. Monografija je popraćena brojnim fotografijama jedinstvene prirode i još jedinstvenijih ljudi na biokovskoj kreševitoj kulisi. Svi postignuti rezultati produkt su uspješne suradnje Sveučilišta u Zadru s Parkom prirode Biokovo, Hrvatskom gorskom službom spašavanja, speleolozima, planinarima i svim ljubiteljima ovog jedinstvenog mjesta. Stoga vas srdačno pozivamo na predstavljanje ove arheološke, znanstvene monografija.