Raspis natječaja za pokriće troškova puta i smještaja za četiri studenta Odjela za povijest umjetnosti slabijeg socioekonomskog statusa

Stručno vijeće Odjela za povijest umjetnosti je na sjednici održanoj u petak 21. listopada 2016. donijelo odluku o raspisu natječaja za izbor četiri studenta Odjela za povijest umjetnosti kojima će se iz sredstava Programskih ugovora namijenjenih između ostalog za pomoć studentima slabijeg socioekonomskog statusa pokriti troškovi puta i smještaja na terenskoj nastavi koja će se u proljeće iduće godine organizirati u Rimu.

Kao temeljni kriterij za određivanje statusa studenta preuzet je uvjet za dodjelu državnih stipendija u kategoriji E - redoviti studenti sveučilišnih i stručnih studija prve i druge razine slabijega socio-ekonomskoga statusa: ,,prosjedni mjesečni prihodi po članu obitelji ne prelaze 65% proračunske osnovice (2.161,90 kuna) koja se utvrđuje svake godine odgovarajućim propisom". Student će u tajništvu Odjela potpisati izjavu o istinitosti ove tvrdnje pod punom materijalnom i kaznenom odgovornošću.

Pravo na prijavu imaju isključivo redoviti studenti. Prijave u kojima studenti obrazlažu potrebu za pokrićem navedenih troškova zaprimaju se u tajništvu Odjela za povijest umjetnosti do 3. studenog 2016. u 12.00 sati, a potom će ih povjerenstvo bodovati prema ostvarenom prosjeku ocjena na studiju povijesti umjetnosti. U slučaju da dvoje ili više studenata ostvare identičan broj bodova, povjerenstvo će donijeti prosudbu po ostalim akademskim dostignućima (ostvaren broj ECTS bodova, sudjelovanje u projektima odjela i ostalim akademskirn
aktivnostima).

Imenovano povjerenstvo garantira potpunu diskreciju prijavljenim studentima. Pravo na uvid u rezultate natječaja imati će isključivo studenti prijavljeni na natječaj. Žalbeni rok je dva dana od isteka roka za uvid u rezultate natječaja.