Jednodnevni posjet izložbi Splendori del rinascimento a Venezia: Andrea Schiavone tra Parmigianino, Tintoretto e Tiziano (postav: Endrico dal Pozzolo i Lionello Puppi)

U Veneciji, u muzeju Correr, postavljena je retrospektivna izložba opusa Andree Schiavonea (Andrije Meldole, u nas uvriježeno Medulića), Zadranina rođenjem i jednoga od stilski najzagonetnijih slikara 16. st. Izložba nastoji odgovoriti pitanje Schiavoneove umreženosti u suvremena likovna zbivanja na lagunama ali i intenzivan utjecaj Parmigianinovih grafika kao i posredovanje tako definiranog likovnog jezika na suvremenike.

Na izložbi su prikupljena djela iz fundusa europskih muzeja, pa je ovo jedinstvena prilika za jasnije konturiranje Schiavoneovog likovnog jezika.

Odjel za povijest umjetnosti organizirao bi jednodnevni posjet izložbi tako da snosi troškove autobusa, a od studenata se očekuje plaćanje samo ulaznice u iznosu od €5.

Pošli bi smo početkom ožujka, možda jednoga petka oko ponoći. Ujutro smo u Veneciji (izložba otvara u 10.00). Popodne je slobodno (predlažem posjet Gallerie d'Accademia, studenti imaju besplatan ulaz), a predvečer bismo krenuli prema Zadru (dolazak negdje iza ponoći)

Zainteresirani se potpisujuna oglasnoj ploči Odjela, na listu, koja će biti zaključena s 45 prijavljenih, pa molim prijavu samo onih je sudjelovanje sigurno.