Studentice na Međunarodnoj ljetnoj školi muzeologije i baštine 2024. u Kopru

Ovaj tjedan, naša studentica Roberta Tomičić i bivša studentica Ana Laznibat sudjelovale su na Međunarodnoj ljetnoj školi muzeologije i baštine 2024. u Kopru, organiziranoj na Univerzi na Primorskem. Tema ovogodišnje škole usklađena je s temom Međunarodnog dana muzeja ICOM-a, s posebnim naglaskom na kulturnu baštinu i koncept "living lab" te njihovu primjenu u području kulturnog naslijeđa.

Program škole obuhvaćao je raznovrsne radionice, uključujući razvoj vlastitih projekata uz primjenu stečenog znanja, diskusije o prepoznavanju potencijalnih prijetnji zaštiti kulturne baštine te proučavanje različitih tehnika i podloga za pisanje. Terenski dio programa uključivao je posjete Mitološkom parku Rodik te srednjovjekovnim crkvama u Naklu, Famljama i Gradišću pri Divači, koje su dio budućeg projekta disperziranog muzeja, suočenog s brojnim izazovima o kojima su studenti raspravljali. Također su posjetili arheološki park u Izoli, gdje su analizirali postojeće probleme interpretacijskog centra.

Klikni za foto galeriju.

Pročitaj više